ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

Σάββατο 21 Απριλίου 2012

39 Πανελλήνιο Παίδων: Φοβερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά και νίκη του ΗΡΑΚΛΕΙΟ επί του ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ με 70-60 και του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ επί του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ με 63-51! Ο πρωταθλητής θα κριθεί στο αυριανό παιχνίδι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Μεγάλη εμφάνιση στο τελευταίο δεκάλεπτο των Παίδων του Ηρακλείου και νίκη επί του Μαντουλίδη με 70-60, που ισοδυναμεί με μετάλλιο, το χρώμα του οποίου θα ξεκαθαρίσει στον τελευταίο αγώνα με τον Πανιώνιο!

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ: 70-60

Δεκάλεπτα: 7-21, 20-32, 40-45, 70-60

Διαιτητές: Τσιαπλής-Γερακίνης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Σηφομιχελάκης): Σταράκης 15(1), Τσαγκαράκης, Βερυκοκίδης, Θεοδωρίδης 7(1), Αλετράς, Κριτσωτάκης 3, Κολαρετάκης 1, Πουλής, Φραγκιαδάκης 22(1), Στρατάκης 9, Παπαδούλης 13(1).

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κοκκινόπουλος): Γεροθανάσης 2, Κυρίδης 2, Βουδούρης, Βενετόπουλος, Παπαδόπουλος 4, Καμάρας, Γκαβέζος 5, Ρεφατλάρι 9(1), Συρόπουλος 17, Γκολιάς, Μούτσογλου 1, Ανδρεάδης 20.

Τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων:

Μεγάλη νίκη του Πανιωνίου επί του Παναθηναϊκού με 63-51 και ο τίτλος θα κριθεί στον αυριανό αγώνα μεταξύ Πανιωνίου και Ηρακλείου!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 51-63

Δεκάλεπτα: 9-9, 17-27, 36-39, 51-63

Διαιτητές: Φακίτσας-Τσιρτσιμάλης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γκούρας): Καραμαλέγκος, Νικολόπουλος, Κακαργιάς 6(2), Κατράντζης 1, Φωτεινάκης 4, Σακελλαρίου 4, Κωνσταντινίδης, Παπαγεωργόπουλος 4, Σουλιώτης 11, Σκοβόλας, Ταμπιζίβας, Μιχαλούτσος 21(2).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φατούρος): Τολιόπουλος 17(2), Τσιλάγας, Βουζουνεράκης, Μιχαηλίδης, Τζάβαλος 5, Καρακεχαγιάς, Ζούρντα 2, Αλεξιάς 2, Μπίλλης 19(1), Τσιμπούκης 6, Σκιαδάς, Παππάς 10(1).

Μεγάλη επιτυχία για τον ΑΣ Καστοριάς που επικράτησε στην παράταση με 73-67 του Σπόρτιγκ Πάτρας.

Μετά την πρώτη νίκη της στους αγώνες, η ομάδα της Δυτικής Μακεδονίας διεκδικεί πλέον το χάλκινο μετάλλιο και αυτό θα συμβεί αν νικήσει αύριο τον Παναθηναϊκό με διαφορά τεσσάρων ή 15 πόντων ανάλογα με την τριπλή ισοβαθμία με Παναθηναϊκό και Σπόρτιγκ Πατρών ή Μαντουλίδη αντίστοιχα.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ: 73-67

Δεκάλεπτα: 17-17, 28-29, 37-46, 62-62(κ.α.), 73-67

Διαιτητές: Ραχιώτης-Σπυρόπουλος

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Καραταγλίδης): Βλάχος 12(2), Παπαδημητρίου, Μακράς 15, Καραβατάκης 11(2), Χότζα 29(2), Μπέγος 6(1).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ (Λαμπρόπουλος): Κούτρας, Παρίσης 11(1), Βεργανελάκης 5, Διπλάρος 13(3), Μπαμπούνης 4, Παπαγεωργίου 2, Καννελόπουλος 13, Αγγελακόπουλος 2, Τουλάτος 17.