ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

Πέμπτη 19 Απριλίου 2012

Πανελλήνιο Παίδων: 2η αγωνιστική, ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ: 70-60

Μεγάλη νίκη για τους Παίδες του ΗΡΑΚΛΕΙΟ επί της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ με 70-60 στον αγώνα που άνοιξε την 2η αγωνιστική του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας σαφώς καλύτερη ξεκίνησε εντυπωσιακά και τελείωσε το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 20-5. Η συνέχεια ήταν εξίσου καλή και το ημίχρονο τελείωσε με 47-22 με το Ηράκλειο να πραγματοποιεί εκπληκτική εμφάνιση και να παίρνει μια διαφορά που κάποια στιγμή έφθασε μέχρι τους 28 πόντους. Μέχρι και το 6’ λεπτό του τρίτου δεκαλέπτου το Ηράκλειο ήταν μπροστά με 53-30. Στην συνέχεια η Καστοριά μείωσε με ένα σερί 12-0 και το 3ο δεκάλεπτο τέλειωσε με 53-42 υπέρ της ομάδας μας. Η συνέχεια ήταν για γερά νεύρα αφού η Καστοριά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στο καλάθι (58-56) 4’ λεπτά πριν το τέλος! Στην συνέχεια το Ηράκλειο συνήλθε και ξέφυγε με 6 πόντους 2 λεπτά πριν το τέλος για να κάνει το τελικό 70-60!

“12-2 μπροστά η ομάδα της Κρήτης τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου

20-5 τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο, με το Ηράκλειο σαφώς καλύτερο
32-12 στο 15ο λεπτό πάντα μπροστά το Ηράκλειο
47-22 τελείωσε και η δεύτερη περίοδος με το Ηράκλειο να πραγματοποιεί εκπληκτική εμφάνιση

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Ραχιώτης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Σηφομιχελάκης): Σταράκης 2, Τσαγκαράκης, Βερυκοκίδης 2, Θεοδωρίδης 10(2), Αλετράς 2, Λυριτζάκης, Κριτσωτάκης 17(3), Πουλής 2, Κολαρετάκης 2, Φραγκιαδάκης 14, Στρατάκης 11, Παπαδούλης 8.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Καραταγλίδης): Βλάχος 16(2), Παπαδημητρίου, Λέκκος, Μακράς 2, Καραβατάκης 16(4), Χότζα 12, Μπέγος 14(2), Μυλωνάς.

Τα άλλα αποτελέσματα της ημέρας

Μεγάλη επιτυχία για το Σπόρτιγκ Πάτρας που επικράτησε με 47-62 του Παναθηναϊκού, κάνοντας την έκπληξη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ: 47-62

Δεκάλεπτα: 13-12, 30-25, 33-44, 47-62

Διαιτητές: Καλούτσας-Τσιαπλής

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γκούρας): Καραμαλέγκος 2, Νικολόπουλος, Κακαργιάς 1, Κατράντζης 7, Φωτεινάκης 1, Σακελλαρίου, Κωνσταντινίδης, Παπαγεωργόπουλος 5, Σουλιώτης 3, Σκοβόλας, Ταμπιζίβας 6, Μιχαλούτσος 22(4).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ (Λαμπρόπουλος): Παρίσης 13(1), Βεργανελάκης 8, Διπλάρος 2, Μπαμπούνης, Παπαγεωργίου 9(1), Καννελόπουλος 5, Αγγελακόπουλος 2, Τουλάτος 23(1).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ: 62-57

Δεκάλεπτα: 16-11, 27-27, 43-39, 62-57

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Σπυρόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φατούρος): Τολιόπουλος 20(1), Τσιλάγας, Τζάβαλος, Ζούρντα 6, Αλεξιάς 9, Μπίλλης 17, Τσιμπούκης 3(1), Παππάς 7.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κοκκινόπουλος): Κυρίδης, Βενετόπουλος 4, Παπαδόπουλος 4, Καμάρας, Γκαβέζος 8(1), Ρεφατλάρι, Συρόπουλος 15(1), Γκολιάς 12(1), Μούτσογλου 2, Ανδρεάδης 12.