ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

Την ήττα γνώρισε το “ΗΡΑΚΛΕΙΟ” στην Αρναία από το ΣΤΡΑΤΩΝΙ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής, με 68-63

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.: 68-63

Διαιτητές: Σιμητόπουλος - Λόρτος.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 36-35, 48-49, 68-63.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Πιπιλιάρης 5 (1), Πεγιάς 2, Τιλλ 4, Κουντουρατζόγλου 6 (1), Κοκολιός 12 (1), Βασιλειάδης 7, Κιηγμέτογλου 2, Νουκάρης 13 (2), Κοτζαγιάννης, Δασκαλόπουλος 17.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης - Μπιτζάνης): Αρναουτάκης Μ., Κωτούλας, Στεφανάκης, Ξενάκης 15, Δαγαλάκης, Πετράκης 1, Καραλής 5, Παπαδόπουλος 19, Αγαπητός 4, Χαρίσης 13 (3), Χαλκιαδάκης 6.

“Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνική υπέστη το Ηράκλειο, το οποίο δεν τα κατάφερε στο Στρατώνι γνωρίζοντας την ήττα με 68-63 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερη διάρκειά του και κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στη μεγάλη αστοχία των παικτών της ηρακλειώτικης ομάδας. Από την αρχή και το πρώτο τζάμπολ, μέχρι και τα μέσα της τελευταίας περιόδου, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και εναλλάσσονταν στο προβάδισμα.

Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης όμως οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη, αν και ελεύθεροι, δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν σε καθοριστικά σουτ, με αποτέλεσμα να έρθει η πρώτη ήττα για την ηρακλειώτικη ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής…”

Ηρακλής – Φιλαθλητικός: 44-96

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):Νίκη Βόλου 6, Δούκας 6, Αίολος Τρικ. 6, Ηράκλειο 5, Φιλαθλητικός 5, Νήαρ Ηστ 5, Στρατώνι 5, Κόροιβος 5, Αιγάλεω 5, Αναγέννηση Φλόγας 4, Διαγόρας 4, ΜΕΝΤ 4, Αίας Ευόσμου 3, Χαλκηδόνα 3, Αγία Παρασκευή 3, Ηρακλής 3.

Η επόμενη αγωνιστική
(4η, 23/10): Αναγέννηση Φλόγας- Δούκας, Ηράκλειο - Νήαρ Ηστ, Νίκη Βόλου - Στρατώνι, Κόροιβος - Διαγόρας, Φιλαθλητικός- Αίας Ευόσμου, Αγία Παρασκευή - Ηρακλής, Αίολος Τρικάλων - Αιγάλεω, ΜΕΝΤ -Χαλκηδόνα.